mapa
Ujetá trasa: 5254 km (3284 mil)             Zbývá zdolat: 0 km (0 mil)


Jsme pět nadšenců, kteří se rozhodli letos v září zdolat legendární americkou silnici Road 66. Trasu dlouhou přibližně čtyři tisíce kilometrů z Chicaga do Los Angeles máme v úmyslu projet naším oblíbeným vozidlem, které se mimochodem stalo nedílnou součástí našeho žití.
Oním vozidlem není nic jiného, než nesmrtelná tříkolka VELOREX!!!!

Za tímto účelem jsme postavili čtyři expediční stroje, které se poplaví v kontejneru přes oceán do Chicaga. My za nimi přiletíme a vyrazíme na trasu, kde chceme poznat kus světa a zároveň maximálně zpopularizovat a světu ukázat tak jedinečné vozidlo, jakým je náš hadraplán! Chceme dokázat, že vozítka která v druhé polovině minulého století sloužila invalidům na drobné pojíždky, dokáží mnohem mnohem více.

d
f

A kdo vlastně jsme?
Tomáš Jaroň, Tomáš Hanuš-Erda, Tomáš Klener-Kléma, Pepa Synovec a Věrka Synovcová. Kontaktovat nás můžete na: velorex@seznam.cz


Příprava není jednoduchá, velmi nám pomáhá Glenn Bukac, Čechoameričan z Chicaga, který se snaží nás upozornit na případná úskalí naší cesty a velmi nám pomohl např. s povinným ručením pro naše stroje. Dále nás zkontaktoval Bobo Chudoba z Los Angeles, který nám pomůže s poslední fází cesty, a který nám poskytuje cenné rady a pomoc.
Mnohokrát jim za to děkujeme.